28 tetor 2010

Gazzetta , Del Piero fiton per 2010 si lojtar me shembullor ne Itali

Alessandro Del Piero pas shume votimeve ne shume web faqe te ndryshme italiane si ne sportmediaset , tuttosport , e shume te tjera , arriti qe te fitoje dhe ne gazzetta dello sport ne nje votim ku pyetja ishte se cili eshte lojtari shembulle gjate vititi 2010 ne Itali :

Ja dhe votimet !

Alessandro Del Piero
38.3%
Javier Zanetti
35.6%
Andrea Pirlo
8.9%
Alessandro Nesta
6.0%
Sergio Pellissier
4.9%
Esteban Cambiasso
2.3%
Giampaolo Pazzini
2.1%
Riccardo Montolivo
1.5%
Ivan Cordoba
0.4%

Nga gjithsejt 9.000 votues .

- Kjo nuk eshte asgje per Legjenden bardhezi pasi ai tashme eshte mesuar te jete Lider ne cdo aspekt .