29 tetor 2010

Del Piero: Do të jetë bukur ta mposhtim Milanin


Alessandro Del Piero është i gatshëm të heshtë Milanin kur Juventus udhëton të shtunën në San Siro në derbin italian të javës.

Njëshi i Juventusit, Alessandro Del Piero, do të jetë forca udhëheqëse e Biankonerëve në ndeshjen kundër Milanit, me Amauri dhe Vincenzo Iaquinta të lënduar dhe me Milos Krasic të suspenduar.

"Fitorja në Milan do të jetë një arritje e madhe. A do të jetë ndeshja ime fundit në San Siro? Do të përpiqem ta shfrytëzoj përvojën time. E përjetoj çdo ndeshje sikur të isha 18 vjeçar. Mund të mendoj për të ardhmen pas ndeshjes, por nuk do ta bëj këtë pasi gjithmonë kam jetuar gjithçka me zemrën time", ka thënë ai për La Gazzetta dello Sport.

Kontrata e Del Pieros me Juventusin skadon në qershor dhe klubi nuk ngutet ta rinovojë atë, duke nxitur spekulimet se ai mund të largohet.