31 tetor 2010

Allegri: Nuk e merituam humbjen

Trajneri i Milanit, Massimiliano Allegri, ka mbrojtur skuadrën e tij nga kritikat, duke këmbëngulur se ata nuk merituan humbjen ndaj Juventusit.

“Milani luajti mirë, ne krijuam raste dhe ua kemi limituar atyre mundësitë në pjesën e parë. Ne patëm raste për të barazuar, por ne nuk ishim në gjendje për këtë. Ky është futbolli”.

“Rezultati nuk është rezultat i futbollit të treguar sonte nga ne, por ky në të vërtetë është futbolli. Ne bëmë gabime në golat e tyre. Kjo është një ndeshje të cilën sigurisht nuk merituam që ta humbasim. Ky është futbolli. Ne duhet ta pranojmë humbjen në qetësi dhe të vazhdojmë tutje. Jam i sigurt se ne jemi në gjendje për të luftuar për titull”, tha Allegri i zhgënjyer pas disfatës.