30 tetor 2010

Melo: Një ndeshje e vështirë për ata!

Mungojnë edhe pak orë para supersfidës së “San Siros” midis Milanit dhe Juventusit. Një ndeshje e madhe, që braziliani Felipe Melo e analizon në këtë mënyrë: “Milani është një skuadër shumë e fortë, - ka thënë braziliani, - por ne nuk jemi më pak. Eshtë për të ardhur keq për mungesat e shumta që do të kemi, nga Amauri që është një sulmues i madh te Krasiç që po kalon një moment të shkëlqyer forme”. Më pas mesfushori i Juventusit i dërgon një mesazh të qartë rivalëve: “Përgatituni mirë, sepse kundër Juves do ta keni të vështirë”.