30 tetor 2010

Lëndohet Chiellini, mund ta humbas derbin !

Mbrojtësi kryesor i Juventusit, Giorgio Chiellini ka pësuar një lëndim gjatë fazës së ngrohjes.
Ai u detyrua të lëshoj stërvitjet dhe të kthehet në zhveshtore, ku gjasat që ai të luaj në derbi janë shumë minimale.
Në vend të tij mund të hyj Nicola Legrottaglie.