30 tetor 2010

Lajme News


  • Marotta : Drejtesia do vihet ne vend - Flet Beppe Marotta para sfides me Milanon : " Do jete e rrendesishme qe te dalim me nje rez. pozitiv , ai qe do e zv. Krasicin do e zv. ne menyren me te mire te mundshme , mendoj se drejtesia do vihet ne vend dhe ne do marrim ate cka deshirojme " .
  • Kerkojne ndeprerjen e kontrates me CassanonPadyshim ai tashme nuk do jete nje lojtar i Sampdorias . Cassano pasi ka fyer rende presidentin e tij Garrone eshte afer largimit nga Sampi . Kryesia e Sampdorias ka kerkuar qe te nderpres kontraten me Cassanon . Nese ndodh nje gje e tille ai do jete nje lojtar i lire . Pas tij jane Juve dhe Inter . Por padyshim qe Juventusi eshte favorit kryesor per barezin , Marotta tashme e ka ne dore gjithcka . Fantazia te Juve gjithmone po rritet . Cassano ne Juve qe ne Janar ?
  • Milan-Juve , te gjitha biletat e shitura - Jane shitur te gjitha biletat qe kane qene ne dispozicion , 80 mije shikues nga te cilet 5 Mije Juventin do ndjekin super derbin e kesaj jave te Serie A midis Milanit dhe Juventusit .
  • Juvja ne sulm , Cassano ne shitje - Antonio Cassano "bad boy" i Sampit vazhdon te beje polemika dhe grindje . Ai e fundit e cuditshme por e vertete , e ka fyer rende presidentin e vet Garrone .  Ai tashme nukk eshte ne listen e te ftuarve te ekipit te tij , dhe Juvja mendon ne nje sulm per ne Janar , Sampi mendon t'ia prish kontraten Antonios .  Marredheniet e shkelqyera Marotta-Cassano mund te bejn qe fantazisti dorian ti bashkohet klubit me te trofeshem italian Juventus .
  • Daily Mail : Juve ende pas Makedas - Vazhdon te jete nje objektiv i Juves . Keshtu sot e perditshmja britanike Daily Mail ka folur per Federicho Machedan i cili si duket vazhdon te jete cak i bardhezinjve . Sir Alex Ferguson veshtire se do e lere te largohet te rriun , por agjenti i tij le gjithcka te hapur .
  • Sampdoria shkëput kontratën me Cassanon - Koha e Antonio Cassanos te Sampdoria tashmë mund të konsiderohet e kaluar, pasi që klubi italian thuhet të ketë bërë kërkesë për shkëputjen e kontratës së sulmuesit, gjithnjë sipas Ansa.Cassano edhe ashtu ishte lënë jashtë skuadrës për ndeshjet e ardhshme, pas shpërthimit ndaj presidentit të klubit, Ricardo Garrone. Askush nuk e kishte pritur që Sampdoria do të kërkonte largimin e Cassanos, por së shpejti ky fakt do të bëhet realitet me aktvendimin e Lega Calcios për shkëputjen e kontratës mes lojtarit dhe klubit gjenovian. “Do të ketë heshje mediatike deri në takimin e ardhshëm të Lega Calcios”, theksoi vetë Garrone. Nga ana tjetër, agjenti i asit italian është shprehur i zhgënjyer, duke thënë se Sampdoria e ka tradhtuar Cassanon. Antonio Cassano tashmë mund të konsiderohet lojtar i lirë për t’u transferuar, me ç’rast dhe kanë filluar spekulimet për të ardhmen e tij. Në pole pozicion thuhet se është Interi, që për konkurrent pritet ta ketë Juventusin dhe Milanin. Rossonerët supozohet se i kanë ofruar që tani një kontratë ish-sulmuesit të Dorias.