29 tetor 2010

BLIC LAJME NEWS


  • Quagliarella : Do ti shenoj Milanit Ne nje interviste ekskluzive per 'tuttosport' Fabio Quagliarella premton gol ndaj Milanit. Quagliarella : Per Juven asgje nuk eshte e pamundur , me rossoneret do te jete nje sfide e rrendeishme , jemi ne rritje e siper dhe te motivuar shume . Do deshiroja te luaja me mikun tim Cassanon .
  • Cassano ne shitje , Juvja "ndjek" situaten - Antonio Cassano pas grindjes me presidentin e tij Garrone dhe perkeqesimet si dhe sjellet e tij "jo normale" kane bere qe ai te vendoset ne merkato . Do fillohet nga klauzola 20 M € . Shume klube italaine dhe europjane jane ne ndjekje te tij , por Juventusi ka nje hap me shume se keto te tjera pasi dihen marredhenite Marotta-Cassano . Marotta e solli Cassanon ne Sampdoria nga Reali ne forme huazimi , pastaj Sampi bleu komplet k artonin e plote te lojtarit .
  • Gazzetta , Del Piero i pa harxhuar - Ne faqen e pare te se perditshmes sportive La Gazzetta Dello Sport flitet per legjenden e Juventusit Alessandro Del Piero dhe intervista e tij ekskluzive . Del Piero : Do te shenoj gola dhe ne stadumin e rri te Juves , neser une pres nje rezultat pozitiv dhe nje vazhdimesi e rritjes se lojes sone .  Nese kombetarja italiane me therret jam i gatshem te luaj , shprehet Del Piero .
  • Aquilani : Fitojme ndaj Milanit - Aquilani : Edhe pse nuk arritem te fitojme ne nje fushte te veshtirre si ajo e Dall'Arras mendojme se do e bejme kete gje me Milanin .  Jemi fokusuar shume tek kjo ndeshje dhe mendojme vetem ne te mire . Prandelli deklaroi se nese Aquilani vazhdon me formen e mire do jete i ftuar ne kombetaren italiane .
  • Zyrtare Krasic suspendohet për dy ndeshje - Konfirmohen dy ndeshje mos lojë për anësorin serb të Juventusit Milos Krasic. Gjykata Federale e Drejtësisë e hodhi poshtë ankesën e drejtuesve të Juves për heqjen e dënimit prej dy ndeshjeve mos lojë ndaj Krasic pas stimulimit në ndeshjen kundër Bolognas.
  • Nga Franca : Juve pas Lisandro Lopez - Nje Lopez per Juven por jo Maxi i Catanias por Lisandro Lopez 27 vjecari sulmuesi i Lyon ne France . Drejtuesit Juventin prej kohesh jane ne ndjekje te nje sulmuesi te denje , pas shume emrave te perfolur , atye u shtohet dhe Lisandro .
  • Katër klube në luftë për Andrea Masiello: Në luftë edhe Juve - Katër klube janë në luftë për mbrojtësin e Barit Andrea Masiello.Ekipet në luftë për 24 vjeqarin janëuventus, Roma, Sampdoria, dhe Genoa.