02 shkurt 2010

Tripletë e Adrianos, Flamengo në parajsë

“Perandori” ka shënuar tre gola në fitoren 5-3 të Flamengos në derbin përballë Fluminenses (kjo e fundit ishte në avantazh 3-1 dhe Flamengoja ishte me 10 lojtarë deri në minutën e 17-të të pjesës së dytë).Ish-sulmuesi i Interit shkurtoi diferencën e golave në 2-1 pasi shndërroi në gol një penallti në pjesën e parë. Në pjesën e dytë kuqezinjtë e Flamengos shënojnë dy herë me anë të Vagner Love, ish-sulmuesit të CSKA-së së Moskës (2-3) dhe më pas Kleberson barazoi shifrat.
Dhjetë minuta para fundit Adriano kalon në epërsi ekipin e tij dhe menjëherë më pas thellon diferencën në 5-3, duke realizuar golin e tretë personal në këtë ndeshje. Menjëherë pas përfundimit të sfidës “Perandori” është shprehur i kënaqur nga loja me Vagner Love: “Së bashku do të shkojmë në Botëror”.