31 tetor 2008

Lajmrim: Juventus - Roma 20:30

Neser mbrema do te zhvillohet edhe nje derbi tjeter Italian, ndermjet Juventusit dhe Romes, takimi fillon me ora 20:30 dhe zhvillohet ne Stadiumin Olimpik te Torinos. Takimi ndermjet dy gjiganteve do te shfaqin shume interes jo vetem brenda Italis por edhe ne Europe, sepse deri sa Juve po rikthehet drejt fitoreve, Roma po perjeton nje tmerr rreth rrezultateve te fundit. Skuadra jone ka nderpre tmerrin e rezultateve negative, dhe brenda 10 diteve ka shenuar 3 fitore edhe pse deri me tani Juventus ka zhvilluar ndeshjet pothuajse pa 12 futbollist standard. Mirpo ne takimin kunder Romes rikthehen disa futbollist te cilet kane qene te lenduar, keshtu qe klubi neser do te luaj pak me sa i fresket. Ndersa jasht lojes me Romen do te jene keta Futbolluist: Buffon, Trezegue, Andrade, Zebina, Zanetti, Poulsen, Marchisio dhe Knezevic. Kurse te rikthyer per Derbi jane: De Ceglie, Grygera, Del Piero, Camoranesi dhe Legrottaglie.
Roma kete kampionat e ka filluar shume keqe dhe gjindet ne vendin e 16 me 7 pike te fituar dhe nje loje ma pake te zhvilluar, kurse kunder Juves do te luaj pa Tottin, Aquilanin, Casetin, ne pik pyetje eshte edhe braziliani Babtista. Te Ftuarit nga Claudio Ranieri per Sfiden Juventus - Roma:

3.Chiellini, 4.Mellberg, 8.Amauri, 9.Iaquinta, 10.Del Piero, 11.Nedved, 12.Chimenti, 13.Manninger, 16.Camoranesi, 20.Giovinco, 21.Grygera, 22.Sissoko, 27.Ekdal, 28.Molinaro, 29.De Ceglie, 30.Tiago, 32.Marchionni, 33.Legrottaglie, 40.Rossi, 41.Ariaudo .