08 shkurt 2011

Sneijder: Interi do ta mposhtë Juven

Wesley Sneijder ka deklaruar se Interi mund ta fitojë Scudetton këtë sezon dhe këtë do ta dëshmojë duke mposhtur Juventusin.

Sneijder u rikthye në fushë javën e kaluar, pas dy muajsh qëndrimi jashtë fushe për shkak të lëndimit.

“Është kënaqësi të luaj, Dukshëm jam i lumtur pas 50 ditësh jashtë fushe. Kam nevojë të gjej ritmin e ndeshjes, por goli kundër Barit dhe edhe më shumë ndeshja ndaj Romës më dhanë një energji të madhe”.

“Dallimi me pikë ndaj Milanit po ulet. Nëse fitojmë ndaj Juves dhe Fiorentinës, ne mund ta fitojmë Scudetton”, ka thënë holandezi.

Interi do të përballet me Juventusin këtë vikend, në derbin e javës në Serie A.