12 shkurt 2011

Real Madritit ne gjurmet e Fabio Coentraos

Reali Madritit pas blerjes se Angel Di Marias, kerkon nga Benfika edhe nje lojtar tjeter dhe ai eshte mbrojtesi i krahut te majte Coentrao.

Lojtari i perfaqsueses se Portugalise eshte kthyer ne vetem 2 vjet nder mbrojtesit me te mire dhe me te kerkuar nga ekipet me me te medha te Europes. Sipas mediave spanjolle tranjeri portugez Hoze Mourinjo ka dhene miratimin per blerjen e patriotit te tij.

Drejtuesit e ekipit madrilen do te udhetojne kete jave ne Portugali per te takuar drejtuesit e Benfikes ku do ti parashtrojne oferten per mbrojtesin , e cila thuhet se do te jete 24 milion euro.