12 shkurt 2011

Juventus-Inter, derbi edhe ne merkato

Juventus-Inter pervecse nje beteje e vertet ne fushen e gjelbert, do te jete nje lufte e ashper edhe ne nje drejtim tjeter, ate te merkatos. Shume lojtare kerkohen nga te dyja ekipet.

Nje nder ta eshte edhe kiliani Aleksis Sancez. Lojtari i Udinezes po bene nje paraqitje vertet mbreslenese kete sezon dhe vlera e tij po rritet ndeshje per ndeshje.

Nje tjeter lojtar i kerkuar nga te dyja ekipet eshte edhe braziliani i talentuar Ganso. Per kete lojtare interesohet edhe ekipi i Milanit dhe duket se per kete do te kete nje beteje shume te forte per te marre sherbimet e tij.

Lojtare te tjere te kerkuar si nga Interi ashtu edhe nga Juventusi jane: Bastos, Hamsik, G Bejl, Montolivio.

Pra me Juventus-Inter, pervese eshte do te kemi nje derbi te Italise ne fushat e gjelberta, do te kemi edhe nje derbi ne nje fushe tjeter, ate te merkatos.