12 shkurt 2011

Ranocchia: Juventusi do të humbë


Andrea Ranocchia thotë se Juventusi nuk ka gjasa kundër Interit në Derby d’Italia, ashtu që fitorja e Nerazzurëve do të kontribuojë në forcimin e zikaltërve në Kampionat.

“Është një ndeshje e rëndësishme dhe ne duhet të luajmë me mënyrën e Interit. Cilin do ta largoja nga Juve? Krasicin... Ballë për ballë ai është shumë mbresëlënës. Por ne e kemi Zanettin”.

“Ndërsa unë mendoj se Juventus-Inter do të përfundojë me fitore të Interit”, ka thënë mbrojtësi për La Gazzetta dello Sport.