12 shkurt 2011

Interi mund ta mposhtë këdo, por pas të dielës mbrëma

Portieri i Juventusit, Gianluigi Buffon, thotë se bardhezinjtë mund të zgjidhin çështjen e sigurimit të një vendi në Ligën e Kampionëve duke filluar me një fitore kundër Interit nw Derby d’Italia.

“Objektivat e Juventusit? Për ne një vend në Ligën e Kampionëve. Për Scudetto nuk do ta ndërroj mendimin tim... Milani”.

“Interi mund ta mposhtë këdo, por pas të dielës mbrëma. Diferenca e Milanit është ngushtuar, por ata do t’i rezistojnë presionit”.

“Duam të fitojmë të dielën dhe mendoj se klubi ka ide të qarta për të fituar gjëra në të ardhmen. Ka shenja pozitive”.

“Ëndrra ime është që ta fitoj Scudetton sërish me këtë fanellë, të gjithë e dinë se sa e dua Juventusin”, ka thënë Gigi për Il Corriere dello Sport.