11 shkurt 2011

Nedved: Asgjë nuk më pëlqen nga Interi, përveç Zanetti

Ish lojtari më i mirë në botë Pavel Nedved i intervistuar nga Corriere della Sera u kthye në botën e futbollit, përkatësisht në Derbin e Italisë.

Derbi në mes të Juves dhe Interit gjithmonë është një nga më derbit në botë, por Nedved thotë se Interi nuk ka asgjë që vlen përveç kapitenit Zanetti.

“Sfidat me Interin gjithmonë kan qenë të vështira dhe tani jan ende më të vëshitra. Nga Interi nuk më pëlqen asgjë përveç Zanettit.”

Ai foli edhe për Skudeton e 2006-tës duke thënë:
“Ndjehem se jan tituj të merituar, mendoj se Angelli ka të drejtë.”