11 shkurt 2011

Paolo Valeri do të referoj derbin Juve - Inter

Paolo Valeri nga Roma do të referoj derbin Italian ndërmjet Juventusit dhe Iterit i cili zhvillohet të diellën në mbrëmje.

Valeri do t`ju referoj Biankonerëve për të shtaten herë në karieren e tij, gjat këtyre 6 ndeshjeve nën referimin e Valerit, Juventus ka arritur 1 fitore, 3 barazime dhe 2 humbje.

Valeri ka referuar në dy ndeshjet e këti stinori, ku Juventus kishte barazuar në dy ndeshjet: më 27 nentorë Juve - Fiorentina 1-1 dhe më 23 janar Sampdoria - Juventus 0-0.

Valeri ka referuar në tri ndeshje edhe Interit. ku në drejtimin e Valerit, Inter ka pesuar një humbje vitin e kaluar kundër Cagliarit, kurse këtë stinor kan barazuar me Bolognen dhe Leccen.

Paolo Valeri në Olimpiko të Torinos do të ndihmohet nga Nicoletti dhe Romagnoli, kurse Rocchi do të jetë referi i katërt. *LAJMENEWS - GRANDEJUVE*