04 shkurt 2011

Ndeshja: Cagliari - Juventus

Pasi nuk e ka merituar humbjen 2-1 në Palermo, nga vjedhja e madhe e bërë nga një refer sic ishte Moeganti, Juventus në kuadër të Javës 24 do të udhëtoj drejt "SANT ELIA" ku do të takohet me Caglarin.

Caglari është skuadra e cila gjindet në një formë shumë të mirë, në 5 takimet e fundit kanë shenuar 4 fitore. Caglari momentalisht rënditet i 9 me 32 pikë, 3 pikë më pakë se Juventusi.

Skuadra e Roberto donadonit në fund të janarit mbeti pa sulmuesin kryesor Alessandro Matrin i cili kaloj në Juventus. Matrin do ta presë një atmosfer e mirë në "SARDINI".

Juventus ka kaluar në vendin e 8 pas humbjes 2-1 ndaj Palermos.

Del Neri ende nuk mund të llogaris në Traore, Rinaudo, De Ceglie (shumë shpejtë do të rikthehen në fushë) kurse Iaquinta do të jetë i gatshëm në ndeshjen kundër Interit. Pritet rikthimi i Mottes dhe i Pepes po ashtu nga suspendimi rikthehet edhe Leonardo Ponucci.

Në 10 ndeshjet e fundit ndaj Caglarit kemi 6 fitore, 2 barazime dhe 2 humbje. Humbja e fundit ndaj Caglarit ishte sezonin e kaluar kur kemi pësuar 2-0 pikërisht në këtë stadium. Golashenuesi i golit të dytë pikërisht ishtë alessandro Matri, mometalisht futbollist i Juventusit. Në tërë historin e ndeshjeve në stafiumin e Caglarit nga 30 ndeshje të zhvilluar kemi 9 fitore dhe 9 humbje, në 12 ndeshje tjera kemi barazuar.

Në ndeshjen e parë të këti stinori këmi shenuar fitore 4-2, Golat ikan shenuar Bonucci dhe Krasic tre gola, ndërsa dy golat e Caglarit pikërisht i kishte shenuar Alesandro Matri. Vlen të përmendet se do të jetë ndeshja e 10 e Del Pieros kundër Caglarit nëse starton në këtë ndeshje.

Juventus nuk guxon të gaboj në këtë ndeshje, edhe pse kishte gabuar ne javen e kaluar kunder Palermos. Ende mbetet ne garë për një vend që dergon në Champins League, shresa mund të shuhet nëse Juve nuk shenon fitore ndaj Cagliarit.

Ndeshja luhet nesër me fillim nga ora 20:45

Del Neri për këtë takim ka ftuar këta futbollist:

1 Buffon
2 Motta
3 Chiellini
4 Felipe Melo
5 Sissoko
6 Grosso
7 Salihamidzic
8 Marchisio
10 Del Piero
13 Manninger
14 Aquilani
15 Barzagli
19 Bonucci
20 Toni
21 Grygera
25 Martinez
27 Krasic
30 Storari
32 Matri
43 Sorensen

Formacioni i mundshëm: Buffon - Sorensen - Bonucci - Chiellini - Grosso - Krasić - Melo - Marchisio - Pepe - Del Piero - Matri