14 shkurt 2011

Moggi: Calciopoli nuk harrohet

Si gjithnjë pas ndeshjeve në Serie A, Moggji i komenton ndeshjet e kampionatit e si domos lojen e Juventusit.

Ndeshja me Interin nuk ishte aq e bukur. Juve ka luajtur një ndeshje shumë të mirë, mirpo kjo ndeshje nuk ka qenë në një nivel të duhur. Ndeshja u vendos pas gabimit të kundërshtarve, do të thotë pas një gabimi të Cordobas ku Matri shenoj një gol të bukur, por mos ta harrojm edhe dështimin e Eto`os.

Moggi shumë njerz në këtë vikent kanë komentuar se Calciopoli duhet harruar, si mendon ti?

Unë e kuptoj Interin, posaqerisht deklaratat e Morattit, Materazzit dhe të Leonardos, të cilët bisedojn për Calciopoli. Megjithatë nuk e kuptoj Buffonin i cili thotë se duhet harruar të gjitha dhe të shikojm përpara, para se gjykata ta sjell vendimin.

Ndoshta Buffon nuk po e percjellin proqesin që po zhvillohet në Napoli, apo e kaharruar shkatrrimin e një skuadre që dominojke ne Serie A për një kohë të gjatë duke fituar nga ndeshja në ndeshje. Kjo nëk mund të harrohet - deklaron Moggi.