17 shkurt 2011

Juventus; Storari largohet

Më konfirmimin e qëndrimit të Buffon në Juventus, Marco Storari ka kërkuar largimin nga Zonja e Vjetër.

Ish portieri i Sampdorias dhe Milanit nuk ka arritur të bind Del Nerin dhe kryesia e Juventusit është duke kërkuar tashmë një zëvendesues.

I pari në listen e dëshirave është portieri i Cagliarit Marccheti, për të ciln Juventus është i gatshëm të ofroj 4 milion euro.