19 shkurt 2011

Juventus në garë për Montolivon

Tani listës së klubeve që janë në garë për të transferuar lojtarin e Fiorentinas, Ricardo Montolivon i është shtuar edhe Juventusi.

Corriere dello Sport njofton mesfushori të cilit kantrata me klubin aktual i skadon në vitin tjetër, është në radarin e Juventusit.

Raportohet se Mohamed Sissoko do të largohet nga Juventusi në drejtim të Realit, ndërsa si zëvendësues i tij mund të jetë pikërish Montolivo.

Për Montolivon është interesuar edhe Interi dhe Bayern Munich.