04 shkurt 2011

Juve po ndjek lojtarët e Chelsea-s

Pasi që Chelsea ka arritur të transferoj Fernando Torres nga Liverpuli dhe David Luizao nga Benfika, është e pritshme në shitjen e disa futbollistëve.

Juventus ka filluar të mendojë për këtë, dhe është në poritje të kuptoj se cili futbollist do të jetë në shitje në afatin kalimtar të verës. "THE SUN" bënë të ditur se jënë shumë futbollis që gjinden pran largimit kurse përmenden emrat: Anelka, Drogba, Obi Mikel, Maluda dhe Zhirkov.

Juve është i interesuar për treshjen e fundit Obi Mikel, Maluda dhe Zhirkov. ata janë futbollist të cilët mund ta ndihmojnë shumë Juventusin në mrojtje dhe në mesfushë. Megjithatë e vërteta është se ata nuk janë futbollist që kushtojn pakë, kështu që nuk e dimë se sa do të mund të punojë kryesia e Juves që të bind Chelsean për ti transferuar këtë treshe - përktheu Grande Juve.