10 shkurt 2011

Ja levizjet qe priten te ndodhin ne merkaton e veres

Merkatoja e dimrit nuk ka shume dite qe ka perfunduar por drejtuesit e skuadrave te medha e kane akoma mendjen atje, sidomos per levizjet qe nuk kane mundur dot te realizojne. Dhe per kete kane filluar qe tani te levizin per merkaton e veres, duke pare lojtaret qe u interesojne. Merkatoja e veres duke pare edhe talentet e shumta qe kane dale keto dy vite, por edhe lojtare te tjeter qe jane ne perfundime kontratash, pritet te jete e zjarrte.

Ne Itali ekipet kyresore kane filluar qe tani me parakontratat. Interi pasi ka arritur te bleje Castaignos, duket se eshte gati qe ne merkaton e veres te beje edhe ndryshime te tjera ne sulm. Pritet te largohet Milito dhe Pandev dhe te jepet borxh i riu Coutinjo. Ndersa pritet te vijne Sancez dhe Benzema. Oferta per Realin eshte gati: 10 milion euro +Milito. Ne mesfushe pritet te blihet Montolivio per 8 milion euro +bashkpronesine e Caldiroles. Ne mbrojtje duket se Nagatomo eshte e sigurte qe do blihet. Dyshime ka per portierin Hulio Sezar dhe Maikon. Nese largohen te dy, atehere pritet te vijne portieri italian Viviano dhe Dani Alves.

Juventusi duket se do te beje nje merkato akoma me te forte. Ne Torino duket se do te vijne lojtaret: Lavezzi, Banega, Bastos, Poli, Lichteiner, dhe do te largohen Amauri, Iaquinta, dhe lojtaret e tjere qe i ka blere kete seson por qe nuk kane bindur si: Motta, Traore, Martinez, Pepe.

Milani duket se do te beje nje merkato vetem me leket qe do te vijne si pasoje e shitjes se Patos. Sipas zerave, Milani do ti ofroje ekipit te Chelsit Paton ne kembim te 26 milion eurove dhe dy lojtareve si Bosingva dhe Ivanovic. Pritet edhe nje mesfushor si Ljaic i Fiorentines dhe pritet te largohen shume lojtare si :Sedorf,Odo,Abate,Jankulofski etj.

Ne Spanje merkatoja pritet te behet ndermjet Realit dhe Barcelones. Nga ekipi i Barcelones pritet te largohet Dani Alves dhe thuhet se do te afrohet Van Der Viel. Pritet edhe largimi i Masceranos, qe per te eshte interesuar ekipi i Bajern Mynih.Lojtar tjeter qe do te afrohet ne drejtim te Barcelones eshte edhe Fabregas.

Reali i Madritit duket se do te beje merkaton me te forte. Ne Madrit do te vijne lojtare si : Maikon,G.Bejl,Zherard, dhe Tevez bashke me Militon.

Ne Angli, Chelsi do te afroje ne Londer ,Marek Hamsik dhe Pato. Do te largohen Anelka dhe Drogba.