07 shkurt 2011

Giovinco merr thirrjen nga Prandelli

Cesare Prandelli ka bërë publik 23 të ftuarit kundër Gjermanisë, në ndeshjen e së Mërkurës.

Ish-bosi i Fiorentinas e freskoj kombëtaren me thirrjen e mesfushorit të Juves, momentalisht i huazuar në Parma Sebastian Giovinco dhe blerja e re e Juves, ish lojtari i Cagliarit Alessandro Matri.