15 shkurt 2011

Formacioni i javës: Serie A


Serie A u karakterizua me fitore të favoritëve duke e përjashtuar edhe derbin ndërmjet Juventus dhe Inter ku fitues doli zonja e vjetër me rezultat minimal 1-0.

Për ti treguar të gjithëve Milani se sa e ka marë seriozisht luftën për titull e dëshmon fitorja e lartë e tyre kundër Parmas me rezultat 4-0.

Po ashtu edhe Napoli e ka marë seriozisht këtë sezon duke fituar Romën në Olimpco me rezultat 0-2.

Java e 25-të kishte gjthësej 32 gola të shënuara gjë që nuk jemi mësuar ta shohim në Serie A.

Portier

Gianluigi Buffon (Juventus)

Mbrojtës

Francesco Pisano (Cagliari)
Paolo Cannavaro (Napoli)
Michele Camporese (Fiorentina)
Giorgio Chiellini (Juventus)

Mesfushorë

Alvaro Gonzalez (Lazio)
Angelo Palombo (Sampdoria)
Adem Ljajic (Fiorentina)

Sulmues

Antonio Cassano (Milan)
Antonio Di Natale (Udinese)
Alessandro Matri (Juventus)

Lojë të mirë treguan edhe:

Alexis Sanchez (Udinese)
Emanuele Belardi (Udinese)
Alessandro Diamanti (Brescia)
Alexandre Pato (Milan)
Antonio Floro Flores (Genoa)
Abdoulay Konko (Genoa)
Guillermo Giacomazzi (Lecce)
Josip Ilicic (Palermo)
Luis Jimenez (Cesena)
Esteban Cambiasso (Inter)
Javier Zanetti (Inter)
Mirko Vucinic (Roma)