07 shkurt 2011

Formacioni i javës: Serie A

Gjatë javës së 24-të në Serie A nuk kishte shumë befasira pasi fitore kanë shënuar gati të gjithë favoritët përpos Milanit i cili ka barazuar me Genoan me rezultat 1-1.

Juventusi më në fund i’u është rikthyer fitoreve pasi mposhti si mysafir Cagliarin me rezultat 3-1. Fitore të rëndësishme ka shënuar Napoli duke mposhtur Cesenan me rezultat 2-0.

Ndërsa derbi i kësaj jave në Serie A u zhvillua ndërmjet Interit dhe Romas. Nerazzurët këtu shënuan fitore me rezultat 5-3.

Portier

Julio Cesar (Inter)

Mbrojtësit

Christian Maggio (Napoli)
Thiago Silva (Milan)
Daniele Portanova (Bologna)

Mesfushorët

Juraj Kucka (Genoa)
Javier Pastore (Palermo)

Sulmuesit

Antonio Di Natale (Udinese)
Alessandro Matri (Juventus)
Samuel Eto’o (Inter)

Formacioni (3-3-1-3)

Julio Cesar

Maggio – Thiago Silva – Portanova

Kucka – Thiago Motta – Sneijder

Pastore

Di Natale –
Matri – Eto’o

Lojë të mirë treguan edhe:

Alexis Sanchez (Udinese)
Emanuele Belardi (Udinese)
Alessandro Diamanti (Brescia)
Alexandre Pato (Milan)
Antonio Floro Flores (Genoa)
Abdoulay Konko (Genoa)
Guillermo Giacomazzi (Lecce)
Josip Ilicic (Palermo)
Luis Jimenez (Cesena)
Esteban Cambiasso (Inter)
Javier Zanetti (Inter)
Mirko Vucinic (Roma)