05 shkurt 2011

Biankonerët i përgjigjen Materazit

Materazzi është një lojtar i cili duket se mësë shumti e urrentë Juventusin nga të gjithë skuadrat, dhe po përdor çdo mundësi për ta sulmuar Juventusin në përmes Mediave.

Deklarata e ti pak më parë e publikuar edhe në "LajmeNews" ishte: Juventusi e do Scudetton e vitit 2006? Mirë ata nuk na pyesin fare, pasi që unë do ta ktheja Scudetton e humbur më 5 maj të vitit 2002. Katër-pesë ndeshje para javës së fundit ndaj Lazios, janë zhvilluar shumë gjëra të çuditshme

Në TuttoJuve.Com ka marrë përgjigje shumë të mirë nga Massimo Pavanija, i cili shkruan per TuttoJuve.

Përgjigjet e mjaftueshme për ti treguar se sa është ky lejtarë lojtar i painformuar rreth zhvillimeve të futbollit dhe të futbollitëve.

Në vazhdim mund ti lexoni fjalët e Massimo Pavani drejtuar Marco Materrazit.

I nderuar Materzzi, përsëri në diskutimet e tua po na mundëso që të përgjigjemi me një kfalitet shumë të lartë rreth qeshtjes Calcipoli, besoj që një ditë do ta kuptosh edhe vet ti se je në rrugën e gabuar.

Në maj të 2010 kur ju fituat Champions Leaguen, ku të gjith futbollistët e Interit suksesin e kanë festuar me flamuj Brazilian, flamuj Argjentinas, Flamuj Ganez, Flamuj Serb, ti në vend që të festosh me flamurin Italian ke veshur fanellën për ti puzegjeshur sipatizuesit e Juventusit.

Aty ka filluar sherri, kurse sot dëshirojm të të argumentojm me numra dhe statistika, të cilat janë më konkrete nga ajo që e thua ti, sepse ti nuk je ne gjendje të diskutosh për këtë.

Më pastaj ka filluar:

Materazzi a e dinë se në atë stinorë për të cilin ju flisni, Inter përfundoi në vend të tret

Materazzi a e dinë se në ndeshjen e fundit në Stadiumin Olipik ta Romës në ndeshjen direkte ku ju keni mundur ta fitoni skudeton pësuat nga Lazio ku ishi të mbështetur edhe nga tifozët e Lazios.

Materazzi a je ti në dieni se në 2002 Juve ka luajtur në finalen e Champions Leagues e Interi Jo..

Materazzi a të kujtohet ndeshja në Perugja ku referi Collina ka bërë disa gjeste në favor të Inrerit.

Materazzi a je ti në dieni se në stinorin 2005/2006, Juventusi ishte i udhëhequr nga shumë yje.

Materazzi a je ti në dijeni se Ibrahimovic ka luajtur në Juventus.

Materazzi a je ti në dieni se Cannavaro ishte i falur nga Interi

Materazzi a e dini ju se procedurat ligjore, ka bërë të ditur se Calciopoli as një herë nuk ka egzistuar.

Materazzi do të paguhet nëse ti e përcjell proqesin e Calcipolit ku i ndjeri Faccheti kishte kontaktuar referët, bile në shumicen e telefonatave të cilat ju i keni fshehur..

I nderuar Materazzi, mendo shumë mirë para se të deklarosh dicka që ka të bëjë me Juventusin, se mund të të ndodh sic po shifesh në këtë foto - Për ju GrandeJuve.