08 shkurt 2011

Benitez trajner i Racing Santander?

Pronari i ri i Racing Santander, Ahsan Ali Syed, dëshiron ta sjellë trajnerin Rafa Benitez sërish në Spanjë.

Benitez aktualisht është në Angli te shtëpia e tij familjare pas shkarkimit nga posti i trajnerit të Interit në fund të vitit të kaluar.

Ali Syed së fundi ka shkarkuar trajnerin Miguel Angel Portugal dhe është duke kërkuar biseda me ish-trajnerin e Liverpoolit dhe Valencias, Benitez, për një rikthim të tij në vendlindje.

Biznesmeni indian mund të ketë punë për të bindur bordin, pasi disa nga anëtarët preferojnë Marcelinon si trajner të ri.