08 shkurt 2011

Kombëtarja Italiane, numrat në fanela

Kombëtarja Italiane ka dhënë numrat në fanela për lojtarët që janë ftuar për ndeshjen miqësore kundër Gjermanisë.

Buffon merr numrin 1, Chiellini 3, Aquilani 14 dhe Bonucci 19. Alessandro Matri nuk zgjodhi numrin 32 por në fanelën blu do të mbajë numrin 9.

Ja lista e plotë:

Buffon 1, Chiellini 3, Criscito 4, De Rossi 5, Mauri 6, Pazzini 7, Thiago Motta 8, Matri 9, Cassano 10, Borriello 11, Sirigu 12, Astori 13, Aquilani 14, Ranocchia 15, Cassani 16, Palombo 17, Montolivo 18, Bonucci 19, Maggio 20, Giovinco 21, Rossi 22, Viviano 23, Nocerino 24. /Juventus-Fans/