04 shkurt 2011

Beck do të jetë përforcimi i parë

Sipas TuttoSport, Andreas Beck futbollisti i Hofenhaimit me sa fuket do të jetë përforcimi i parë i Juventusit në afatin kalimtar të verës.

Juventus kishte tenduar që në janar ta sillte Beck, mirpo Hoffenhaim kishte ndaluar këtë transferim, mirpo Anderas Beck në një mënyrë është revanshuar skuadres së tij ku ka refuzuar vazhdimin e kontrates e cila i skadon në 2012. Kjo situat ndërmjet Beck dhe kryesis së Hofenhajmit më së shumti i konvenon Juventusit.

Juventus ka derguar menagjerët për ta shikuar takimin Hofenhaim - Kaizersllautern si dhe për ta vlersuar Anreas Neck. Marotta është i gatshëm që për këtë futbollist ti hargjoj 6 milion euro.

Juventus është në kontakte të vazhdueshme me Hofenhaim, kështu që nuk do të jetë ndonjë problem për realizimin e këti transferimi. Juventus më në fund ka vendosur ta hap kuleten dhe të hargjoj para për të përforcuar mbrojtjen e skuadres.

Andrea Back do ta mbuloj krahun e djatht të mbrojtjes, kurse në krahun e majt përmendet emri i Fabio Coentrao (22 vjeqari i Bemfikas), po ashtu edhe Juan Manuel Vargas 27 vjeqar momentalisht futbollist i Fiorentines - Përktheu GrandeJuve.