18 maj 2011

Tifozët i japin çmimin Del Piero-s


Alessandro Del Piero është vlerësuar nga stafi i forumit vecchiasignora.com si lojtari juventin i vitit. Kapiteni bardhezi ka regjistruar 38 % të preferencave të votuesve, duke kaluar në pod serbin Milos Krasic dhe Fabio Quagliarella-n.

Kapiteni legjendar e fiton këtë cmim për të 3-ën herë. Vitin e shkuar ky vlerësim i shkoi Giorgio Chiellini-t, i cili këtë vit me sa duket nuk ka dhënë aq sa pritej. /FCJUVENTUS-NEWS/