19 maj 2011

Ribery nuk kalon në Juventus


Pas një sezoni katastrofal - të cilat ndoshta do ti kushtoj me mos pjesëmarrjen e saj në garat evropiane vitin e ardhshëm – menaxhmenti i Juventusit ka fiilluar menjëherë trajtimin e të këqijave që kanë pllakosur "Zonja e Vjetër".

Dhe çfarë ilaç më të mirë në qoftë se nuk injeksion i mostrave të menjëhershme?

Shumë emra në janë në listen e transfereve të torinezëve, të tillë si Franck Ribery, kanë qenë prej kohësh në shënjestër nga klubi Torino.

Mesfushori i Bayern Munichut, i lindur në vitin 1983, megjithatë, vështirë se mund të largohet nga Gjermania, këtë e konfirmuara agjenti i tij, Alain Migliaccio, i cili foli ekskluzivisht për mikrofonat e Calciomercato.it.

"Franck ka një kontratë me Bayern deri në vitin 2015, unë nuk mendoj se do të largohet nga klubi bavarez. Ndër të tjera, Juventus nuk do të luajë vitin e ardhshëm në Ligën e Kampionëve. Shtoni në këtë se torinezët ende nuk e dinë edhe emrin e trajnerit të ri, kjo edhe më shumë i pakëson gjasat e kalimit të francezit në Juventus".
/JUVENEWS.TK/