21 maj 2011

Së shpejti në Liverpool për Aquilani - Conte kërkon qëndrimin e Sissoko.


E ardhmja e Aquilani-t duket gjithnjë e më e paqartë. Mesfushori roman mund të kthehet në Liverpool sipas deklaratave të Kenny Dalglish, menaxher i Reds:
“ Ka një mundësi konkrete që Aquilani të kthehet tek ne. Është një lojtar me cilësi, aventura e të cilit nisi keq për arsye dëmtimesh. E huazuam dhe luajti mirë. Nëse kthehet , për mua do të jetë si një blerje e re”

Juventusi ofron maksimalisht 10 mln euro për të kurse Liverpool kërkon 16. Sipas “La Gazzetta dello Sport”, në ditët në vazhdim, do të ketë një udhëtim në Liverpool për të vendosur përfundimisht fatin e lojtarit.

Gjithmonë sipas së përditshmes milaneze, Momo Sissoko mund t qendrojë në Torino. Gjigandi malian, është në planet e Conte që i ka kërkuar Marotta-s të mos e lejojë të largohet dhe mundësisht t’i rinovojë kontratën që i skadon vitin tjetër. /fcjuventus-news/