23 maj 2011

Finale para Finales: Manchester U vs Juventus


Kampionati përfundoj mbrëm me barazimin kunder Napolit, por stinori për Juventusin nuk ka përfunduar. Binkonerët sot në mëngjes kanë kryer një seanc të letë stërvitore dhe janë të gatshëm të zhvillojn deshjen e fundit para se të shkojn në pushime.

Të marten në mbrëmje skuadra Biankonere do të pallafaqohet me Manchester United në Old Trafford në kuadër të një ndeshje miqësore për ta nderuar Gery Nevil i cili do të penzionohet.

Geri Nevil do ta mbyll karrieren si futbollist pikërisht neser në ndeshjen lamtumirëse kundër Juventusit, ndeshja do të filloj me fillim nga ora 20:30.

Në vazhdim mund të informoheni mbi listen e futbollistëve të cilët kanë udhëtuar drejt Anglis.

1 Buffon
2 Motta
3 Chiellini
4 Melo
7 Salihamidzic
8 Marchisio
10 Del Piero
13 Manninger
14 Aquilani
15 Barzagli
17 Traore
19 Bonucci
20 Toni
23 Pepe
25 Martinez
27 Krasic
29 De Ceglie
30 Storari
32 Matri
36 Giandonato
37 Boniperti
43 Sorensen

/JUVENEWS.TK/