22 maj 2011

Conte i lëkundur nga Juventusi


Antonio Conte ka folur hapur për atë se sa i ngazëllyer është që po lidhet me Juventusin, pas largimit të Luigi Del Nerit.

“Unë jam ende trajner i Sienës dhe nuk kam nënshkruar kontratë të re. Unë jam i kënaqur të jem i lidhur me një klub aq të madh si Juventusi”.

“Serie A dhe Serie B nuk ka mbaruar ende dhe për korrektësi është mirë për mua të konsiderohem trajner i Sienas deri në ndeshjen e fundit ndaj Albinoleffes”, u shpreh Conte.
/JUVENEWS.TK/