19 maj 2011

Mourinho kërkon që Benzema të shitet këtë verë


Bossi i Real madridit, Jose Mourinho kërkon që Francezi, Karim Benzema të shitet këtë verë

Është zbuluar se këtë javë manchester United ka bërë ofertë për sulmuesin Francez Benzema raporton Marca dhe sic mendohet Mourinho i ka thënë drejtuesve të Realit të pranojnë ofertën e Manchesterit për të.

Mourino kërkon me cdo kusht që Benzema të zëvendësohet me yllin tjetër Sergio Aguero.

Real Madrid janë alarmuar pas deklaratës së lëshuar dje nga Aguero ku tha se dëshiron të largohet, dhe me një herë janë futur në bisedime me dhëndërrin e Maradonës.

Sipas thashethemëve të fundit mendohet se Mourinho kërkon shitjen e Benzemas te Manchester United për arsye se nga sezoni 2012/2013 ai edhe mund të drejtojë Manchesterin kur dihet se Alx Ferguson vetëm edhe një vit do të jetë trajneri i Djajëve të Kuq.
/JUVENEWS.TK/