21 maj 2011

Tevez: Dua të largohem nga City


Carlos Tevez ka qenë i kënaqur pas fitores në FA Cup dhe kualifikimit në Ligën e Kampionëve, Tevez ka pranuar dje ka pranuar se dëshiron të largohet nga Eastland.

Ai ka shenuar dy gola në ndeshjen e fundit kundër Stoke dhe treneri Mancini është deklaruar se Tevez dëshiron të mbetet në klub.

"Dua të largohem nga City. Futbolli për mua ka ndryshuar shumë dhe nuk e di a do të mund të jem deri tek kampionati i ardhshëm botërorë. Të gjithë jam sjellur mirë ndaj meje,gjithashtu unë kam dhënë shumë për këtë klub, mirëpo mua më duhen ndryshime" ka thënë Tevez.
/JUVENEWS.TK/