18 maj 2011

Pirlo, lamtumira e një ylli


Fantazisti i Milanit, Andrea Pirlo edhe zyrtarisht e ka konfirmuar largimin e tij nga ekipi ku fitoi gjithcka.

Mesfushori Pirlo ka falendëruar fansat për përkrahjen gjatë tërë këtyre viteve duke thënë se erdhi koha që të ndërroj ekip dhe të nis një aventurë të re.

'Pas dhjetë viteve të pahrarrueshme, i falendëroj fansat për gjithcka" ka thënë Pirlo duke shtuar se ende nuk ka biseduar me Juventusin. Milani ia ka vazhduar kontratën mbrojtësit, Nesta dhe sulmuesit Inzaghi.
/JUVENEWS.TK/