20 maj 2011

Juventusi favorit për Pirlon


Tulio Tinti, agjenti i Andrea Pirlos, e ka bërë të qartë se ish-mesfushori i Milanit është shumë pranë transferimit te gjiganti i Serie A, Juventus.

32 vjeçari konfirmoi më herët gjatë javës se ai do të largohet nga San Siro pas dhjetë viteve të suksesshme dhe tani duket se është në rrugë drejt Torinos.

“Kanë mbetur edhe disa detaje të cilat duhet të finalizohen para se ta arrijmë marrëveshjen. Sidoqoftë, Juventusi është kandidati kryesor për ta transferuar Pirlon”, ka thënë Tinti.
/JUVENEWS.TK/