21 maj 2011

Juventusi favorit për Agueron


Juventusi është favorit për ti siguruar shërbimet e sulmuesit të Atletico Madrid Kun Aguero shkruajnë sot gazetat Spanjolle.

Për Agueron tanimë është bere pothuajse ankand ne mes klubeve evropiane, përveç Juventusit sulmuesi kërkohet edhe nga Manchester City, Chelsea, Liverpool, Inter dhe Real Madrid.

Agjenti i lojtarit thotë se do të shqyrtoj çdo ofertë për Agueron,por klauzola në kontratën e tij me klubin është 45 milion euro, nëse lojtari dëshiron te transferohet pa dëshirën e klubit.
/JUVENEWS.TK/