20 maj 2011

“Zonja”, 220 dëmtime brenda këtij sezoni


Një farë ngushëllimi për tifozët bardhezinj dhe shifra domethënëse për klubin, pas një sezoni shkatërrimtar për sa i takon renditjes, janë edhe të dhënat mbi lojtarët e dëmtuar. Juventusi është i pari në renditjen speciale të lojtarëve të pagrumbulluar gjatë kampionatit: 220 në total.

Rreth 6 lojtarë të dëmtuar për ndeshje, me pikun që shkon në 10-11. E ndjek Milani me 162 dhe Bari me 155. Në vend të fundit Napoli vetëm me 51 të dëmtuar. Kjo është renditja e të gjitha klubeve të Serisë A në detaje, ku nga Juvja te Napoli gjënden:

Juventus (220 mungesa gjithsej) Milan (162); Bari (155); Inter (151); Katania (146); Fiorentina (133); Leçe (116); Bolonja (112); Xhenoa (107); Udineze (100); Breshia (98); Roma (96); Parma (95); Sampdoria (91); Lacio (87); Palermo (86); Kievo (71); Kaljari (62); Çezena (59); Napoli (51).
/JUVENEWS.TK/