23 maj 2011

Aguero dhe agjenti I tij takojnë drejtorin e Atletico - Kun kërkon largimin


Nga Spanja vijnë lajme rreth Aguero-s. Sulmuesi 22vjecar i Atletico Madrid ka patur sot një takim të gjatë me drejtuesin e Atletico Madrid Miguel Angel Gil Marin.

El Kun ishte me babain dhe 2 avokatë. Atletico kërkon ta bindë me cdo kusht argjentinasin që të qëndrojë dhe të respektojë kontratën deri më 2014, por gjërat duken të vështira.

Sipas As, argjentinasi ka kërkua largimin e menjëhershëm këtë seksion merkatoje dhe pretendetet kryesore mbeten Juventus dhe Real Madrid. /fcjuventus-news/