19 maj 2011

Del Piero transferohet në L.A.Galaxy?


Alessandro Del Piero ka zbuluar se është adhurues i basketbollit dhe se i pëlqejnë fanellat e L.A. Lakers të NBA-së dhe se kjo veshje mund ti ndihmojë në transferimin e tij në MLS.

Sulmuesi 36-vjeçar i Juventusit, fitues i Kupës Botërore me Italinë ka qenë edhe më parë i lidhur me një lëvizje për në SHBA, por komentet e tij më të fundit tregojnë se ndoshta L.A. Galaxy, ku paraqiten edhe mesfushori anglez David Beckham dhe sulmuesi amerikan, Landon Donovan, mund të jetë klubi i fundit ku do të përfundoj karrierën e tij të bujshme.

"Unë mendoj se mund të luaj në MLS," tha ai për Sky Sport Italia. "Në Amerikë? Kjo mund të jetë një mundësi. Ky është vendi që unë do të doja ta përfundoj karrierën. Unë mund edhe të përfitojnë nga një mundësi të tillë duke shkuar për të parë LA Lakers."

Del Piero është ende në formë të mirë në Serie A të Italisë pavarësisht viteve të tij. Aleks këtë sezon ka shënuar tetë gola për “Zonjën e Vjetër” të Torinos.
/JUVENEWS.TK/