22 maj 2011

Juventus pas Ribery


Klubi nga Serie A, Juventusi është duke kërkuar ë të sjellë në skuadër një emër mjaft të njohur të futbollit Europian, bëhet fjalë për lojtarin e Bayern Munich, Franck Ribery.

Tuttosport shkruan se forma e mirë e Ribery me Bayernin në këtë sezon ka krijuar kaos te Zonja e Vjetër e cila menjëherë është hedhur në sulm për të siguruar shërbimet e tij.

Juventusi pati një sezon tepër të dobët dhe kështu Biankonerët janë duke u përgatitur për në sezonin tjeter ku pretendojnë të jenë ndër favoritët për të fituar Scudetton.
/JUVENEWS.TK/