10 maj 2011

Tevez caku kryesor i Realit


Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, raportohet se planifikon të transferojë sulmuesin e parehatshëm të Manchester Cityt, Carlos Tevez.

Perez synon të blejë një sulmues të ri këtë verë dhe El Mundo Deportivo shkruan se Tevez është bërë prioritet për të parin e Realit.

Po ashtu në listën e shkurtër është edhe sulmuesi i Athletic Bilbao, Fernando Llorente, dhe ai i Atletico Madrid, Sergio Aguero. Megjithatë Tevez mbetet caku kryesor.

Reali do të duhet të garojë me Interin që po ashtu është i interesuar në argjentinasin, megjithëse mbretërit tashmë kanë një linjë të mirë komunikimi me Cityn pas huazimit të Emmanuel Adebayor.
/JUVENEWS.TK/