10 maj 2011

Guardiola në kërkim të Bastos


Barcelona raportohet se është duke përcjellë situatën e mbrojtësit të Olympique Lyon, Michel Bastos.

Braziliani tashmë është konfirmuar si një cak për Juventusin, derisa vetë lojtari thotë se do ta marrë vendimin përfundimtar në fund të sezonit.

Cadena Ser shkruan se trajneri i Barcës, Pep Guardiola, e vlerëson lartë Bastos dhe beson se ai do të përshtatej mirë në sistemin e tij.

Pengesë për Barcën mund të jetë buxheti i limituar, pjesa më e madhe e të cilit pritet të harxhohet në transferimin e kapitenit të Arsenalit, Cesc Fabregas.
/JUVENEWS.TK/