06 maj 2011

Montolivo refuzon Fiorentinen, Juventus afrohet


Riccardo Montolivo dhe Juventusi jane gjithnje e me afer. Duke u bazuar ne Gazzetta dello Sport, Italiani ka refuzuar kontraten e re nga Fiorentina pasi qe dje u takua agjenti i tij dhe drejtuesit e Fiorentines ne Milan.

Per Montolivion jane te interesuar shume skuadra si Inter, Napoli dhe Bayerni i Munchiut mirepo Juventusi eshte ne avantazh. Ne rast se Fiorentina nuk arrin te beje marreveshje me Montolivon atehere do te mundohet qe ta shes kete vere duke pas parasysh qe kontrata me te skadon me 2012. /Juventus-fans.net/