06 maj 2011

Montolivo-Juve, afër bashkimit


Mesfushori i njohur italian, Riccardo Montolivo mund t’i bashkohet Juventusit në verë. Ai ka refuzuar rinovimin e kontratës më Fiorentinën.

Ketë lajm e ka bërë të ditur “La Gazzetta dello Sport”. Reprezentuesi italian është duke u përcjell edhe nga Napoli, Bayern Munchen dhe Inter. Kontrata e Montolivo-s përfundon në vitin 2012. Ndërkohe pritet që Juventus të ofroj mesfushori Sissoko.
/JUVENEWS.TK/