06 maj 2011

Alberto qendron ne Itali edhe nese Juve refuzon


Alberto Aquilani do te qendroje ne Itali. Pa marre parasysh interesimin e Juventusit.

Ne nje interviste per Calciomercato.it, ishte agjenti i lojtarit, Franco Zavaglia ai i cili foli per te ardhmen e Aquilanit ku dhe u pergjigje pyetjes se a ka skuadra tjera Italiane te interesuara per sherbimet e lojtarit

"Nuk di asgje rreth kesaj, Une pres qe te kete zhvillime te reja rreth Juventusit dhe Aquilanit. Deshira e lojtarit eshte te qendroi ne Itali.

Alberto ne Milan?

Jo jane vetem spekulime. Askush nga Rosoneret nuk ka kontaktuar me ne." Perfundoi deklaraten e tij Zavaglia. /Juventus-fans.net