07 maj 2011

Milan na ka 1 borxh!


Futbolli sic dihet, nuk parashikon mirënjohjen. Por Juventusi këtë vit ka qenë zemërgjërë ndaj Milanit.

Kur kampionati të dukej se mund të rihapej nga Inter, Juventus e mundi Interin dhe theu ëndërrat e Interi-t për kampionat.

Tani, teorikisht, do t’i takonte Milanit të na e kthente favorin duke mundur Romën dhe duke festuar kështu kampionatin dhe duke rihapur shanset e Juves për vend të 6-shtë.

Vështirë të dish se c’do të ndodhi sot. Jemi të sigurtë që Milani mund të japi maksimumin, por edhe objektivat e Romës nuk janë për t’u nënvlerësuar. /fcjuventus-news/