07 maj 2011

Juve do ti ofroj 8 milionë për Zabaleta-n


Sië na informon web sajti anglez talksport.co.uk, Juventus është i gatshëm që në ditët në vazhdim që në drejtim të Manchester Citit të dërgoj një ofert prej 8 milion euro për mbrojtësin Pablo Zabaleta.

Alternativa e parë për Juventusin ishte mbrojtësi i Hoffenhajmit Andrea Beck, mirpo për momentin bisedimet janë shtyrë përshkak se Juventusi vëmendje e drejtuar nga Argjentinasi.

Juventus ka përcjellur 26-vjeçarin Zabaleta edhe më heret pare se të kalonte në Premier League, një përparsi për Juven është se Zabaleta ka pasaport Spanjolle dhe është i gatshëm të luaj në dy anët e krahëve të Juventusit.
/JUVENEWS.TK/